Premier League

Newcastle United pregazio Aston Villu

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United je kao domaćin svladao Aston Villu sa 5-1 (2-1).
Sport / Nogomet | 13. 08. 2023. u 00:30 Bljesak.info

Nakon samo 16 minuta već je bilo 2-1, Tonali (6) je doveo Newcastle u vodstvo, Diaby (11) je izjednačio da bi Isak (16) vratio prednost domaćima.

U nastavku su Isak (58) svojim drugim golom, Wilson (77) i Barnes (90+1) potvrdili pobjedu domaćih. GOLOVI

Ranije u subotu je Arsenal na svom terenu svladao Nottingham Forest sa 2-1 (2-0). Nketiaha (26) i Sake (32) bili su strijelci za Topnike, dok je Awoniyi pogotkom u 82. minuti za Forest unio neizvjesnost u samu završnicu.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Sheffield United kao domaćin izgubio izgubio od Crystal Palacea sa 0-1, dok je Luton Town izgubio na gostovanju kod Brighton and Hove Albiona sa 1-4. GOLOVI

Pogodak vrijedan tri boda u Sheffieldu za Crystal Palace postigao je Edouard (49).

U Brigtonu su pogotke za domaće postigli March (36), Joao Pedro (71-11m), Adingra (85) i Ferguson (90+5), dok je nadu Lutonu nakratko dao Morris (81-11m).

Pobjednik Konferencijske lige West Ham United je remizirao 1-1 na gostovanju kod Bournemoutha.

Bowen (51) je doveo "čekićare" u vodstvo, a izjednačio je Solanke (82).

Iznenađenje se dogodilo na Goodison Parku gdje je Fulham sa 1-0 svladao domaći Everton golom De Cordova-Reida (73), piše Hina.