Serie A

Milan se pobjedom u Veroni vratio na vrh

Vodeći Milan dva kola prije kraja prvenstva ima 80 bodova, dva više od drugog Intera, te će mu za osvajanje naslova biti dovoljna četiri boda iz dvoboja protiv Atalante i Sassuola.
Sport / Nogomet | 08. 05. 2022. u 23:22 Bljesak.info/Hina

Nogometaši Milana napravili su veliki korak prema osvajanju naslova prvaka Italije, 19. u klupskoj povijesti, a prvog nakon 2011. godine, 3-1 (1-1) gostujućom pobjedom protiv Verone u susretu 36. kola.

Momčad koju vodi Igor Tudor povela je preko svog kapetana Faraonija u 38. minuti, kad je on u letu glavom dočekao ubačaj Lazovića, ali Milan je uspio poravnati u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nakon što je Rafael Leao sjajno prošao po lijevoj stani, a Tonali iz neposredne blizine skrenuo loptu u mrežu.

Isti igrači bili su zaslužni i za drugi gol Milana u 49. minuti, ponovno je Leao projurio po lijevoj strani, a Tonali s dva metra "pospremio" loptu u mrežu. Zanimljivo, Tonali koji je standarni član udarne postave Milana u prva 33 kola postigao je samo dva gola, da bi prije dva tjedna postigao pobjednički gol protiv Lazija u Rimu, a u nedjelju je bio strijelac dva ključna pogotka u Veroni.

Konačni rezultat postavio je Florenzi preciznim udarcem sa 15-ak metara u 86. minuti.

Vodeći Milan dva kola prije kraja prvenstva ima 80 bodova, dva više od drugog Intera, te će mu za osvajanje naslova biti dovoljna četiri boda iz dvoboja protiv Atalante i Sassuola koji su mu preostali jer ima bolji međusobni omjer protiv Intera pa bi završio na vrhu ljestvice u slučaju da ova dva kluba osvoje istđi broj bodova na kraju. Verona je ostala deveta sa 52 boda.

REZULTATI 36. KOLA,

Petak:

Inter - Empoli 4-2 (Romagnoli 40-ag, Lautaro 45, 64, Alexis 90+4 / Pinamonti 5, Asllani 28)
Genoa - Juventus 2-1 (Gudmundsson 87, Criscito 90+6-11m / Dybala 48)

Subota:

Torino - Napoli 0-1 (Ruiz 73)
Sassuolo - Udinese 1-1 (Scamacca 6 / Nuytinck 77)
Lazio - Sampdoria 2-0 (Patric 41, Luis Alberto 59)

Nedjelja:

Spezia - Atalanta 1-3 (Verde 30 / Muriel 16, Djimsiti 73, Pašalić 87)
Venezia - Bologna 4-3 (Henry 4, Kiyine 19, Aramu 78-11m, Johnsen 90+3 / Orsolini 45+2, Arnautović 55, Schouten 68)
Salernitana - Cagliari 1-1 (Verdi 68-11m / Altare 90+9)
Verona - Milan 1-3 (Faraoni 38 / Tonali 45+3, 49, Florenzi 86)