Serie A

Milan na Olimpicu svladao Lazio i ostao na vrhu

Gostovanje Milana u Rimu kod Lazija spasio Sandro Tonali u samom finišu utakmice i donio svojoj momčadi pobjedu od 2:1 na Olimpicu.
Sport / Nogomet | 24. 04. 2022. u 23:07 Bljesak.info

Nakon što je Inter pobijedio Romu, Rossoneri su morali odgovoriti na izazov kako bi ostali na vrhu Serie A.

Na koncu je gostovanje u Rimu kod Lazija spasio Sandro Tonali u samom finišu utakmice i donio svojoj momčadi pobjedu od 2:1 na Olimpicu.

Počelo je dobro za domaćine. Milinković-Savić je projurio pored braniča Milana po desnoj strani, dignuo pogled i osjetio da će Immobile napasti prvu stativu, a napadač Lazija je bio brži od čuvara i pospremio loptu u mrežu za 1:0 u četvrtoj minuti.

Na odgovor Milana trebalo je pričekati do 50. minute. Slične instinkte kakve je pokazao Immobile kod gola Lazija, sada je pokazao Giroud. Leao se upustio u sprint po lijevoj strani, što je dobro osjetio Giroud, utrčao je ispred braniča Lazija na prvu stativu i klizećim startom ubacio loptu u mrežu.

Pobjedu je lideru prvenstva na koncu donio Tonali. u Jednoj gužvi u kaznenom prostoru Tonali se nakon dodavanja Ibrahimovića najbolje snašao i ugura loptu u mrežu za vrijedna tri boda.

Rade Krunić s klupe je ušao u 70. minuti, a dvije minute ranije na travnjak je istrčao Ante Rebić.