FA kup

VIDEO I Manchester United preko Liverpoola u polufinale

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su plasman u četvrtfinale FA kupa nakon što su u sjajnom susretu na Old Traffordu nakon produžetka pobijedili Liverpool s 4-3.
Sport / Nogomet | 17. 03. 2024. u 20:15 Bljesak.info

U jednom od najvećih derbija engleskog nogometa, "Crveni vragovi" su pobijedili "Redse" s 4-3.

Bio je to susret u kojem je domaćin poveo u 10. minuti golom Scotta McTominaya, no Liverpool je u završnici prvog dijela okrenuo rezultat golovima Alexisa Mac Allistera (44) i Mohameda Salaha (45+2).

United je u 88. minuti uspio izjednačiti preko Anthonyja koji je zabio prvi gol za United na Old Traffordu nakon više od godinu dana, točnije prvi gol nakon 24 domaće utakmice.

Gosti su u 105. minuti stigli do nove prednosti golom Harveyja Elliota, no United je uspio izjednačiti u 112. minuti golom Marcusa Rashforda, a pobjedu Unitedu i "ludilo" na Old Traffordu donio je Amad Diallo u prvoj minuti nadoknade.

Diallo je pretjerao u slavlju, skinuo je dres, a kako je već imao žuti karton dobio je crveni, piše Hina.

U nedjelju je plasman u polufinale izborio i Chelsea porazivši u polufinalnom susretu na Stamford Bridgeu drugoligaša Leicester City s 4-2.

U subotu su plasman u polufinale izborili drugoligaš Coventry City koji je kao gost s 3-2 porazio Wolverhampton, dok je Manchester City bio bolji od Newcastle Uniteda s 2-0.

Cucurella, Palmer, Chukwuemeka i Madueke bili su strijelci za Bluese, dok su za Lisice pogađali Diasisi (ag) i Mavididi.

Rezultati:

Chelsea - Leicester City 4-2 (Cucurella 13, Palmer 45+1, Chukwuemeka 90+2, Madueke 90+8 / Disasi 51-ag, Mavididi 62)
Manchester United - Liverpool 4-3 prod. (McTominay 10, Antony 87, Rashford 112, Diallo 121 / Mac Allister 44, Salah 45+2, Elliott 105)

U subotu:

Wolverhampton - Coventry 2-3 (Ait-Nouri 83, Bueno 88 / Simms 53, 90+7, Wright 90+10)
Manchester City - Newcastle 2-0 (Silva 13, 31)