FA kup

Manchester City šesti put u nizu u polufinalu

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u polufinale ovosezonskog engleskog FA kupa nakon što su na svom Etihad stadionu bili bolji od Newcastlea s 2-0.
Sport / Nogomet | 16. 03. 2024. u 22:55 Bljesak.info

Manchester City je time postao prva momčad u povijesti koja se po šesti put u nizu plasirala u polufinale ovog uglednog natjecanja.

Junak u pobjedi Cityja bio je portugalski nogometaš Bernardo Silva koji je tijekom prvog poluvremena postigao oba pogotka.

Golovi su padali u 13. i 31. minuti, a u oba slučaja nakon udarca je lopta pogađala obrambene igrače Newcastlea i pritom mijenjala smjer.

U nastavku susreta mogao je Manchester City postići još nekoliko pogodaka, ali prvenstveno Haaland nije bio posebno inspiriran ove subote.

Ranije tijekom subote nogometaši Coventryja prvi su izborili polufinale nakon što su s dva gola u sudačkoj nadoknadi svladali domaćina Wolverhampton 3-2.

U nedjelju se igraju preostala dva četvrtfinalna dvoboja, a parovi su Chelsea - Leicester i Manchester United - Liverpool.

FA kup, četvrtfinale:

Manchester City - Newcastle 2-0 (Bernardo Silva 13, 31)
Wolverhampton - Coventry 2-3 (Ait-Nouri 83, Bueno 88 / Simms 53, 90+7, Wright 90+10)