UEFA Superkup

City nakon lutrije jedanaesteraca osvojio svoj prvi trofej u sezoni!

Manchester City osvojio je europski Superkup boljim izvođenjem jedanaesteraca protiv Seville. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, dok je jedini nerealizirani jedanaeterac bio onaj Gudelja u petoj seriji za Sevillu.
Sport / Nogomet | 16. 08. 2023. u 23:16 Bljesak.info

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem jedanaesteraca Sevillu sa 6-5 (1-1), a cijelu su utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

Marokanac Youseff en-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu.

Izjenačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija.

Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je čak i bolje šanse imala španjolska momčad, no En Nesyrija je dvaput u situaciji jedan-na-jedan zaustavljao vratar Ederson.

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.