Građani bolji od Topnika

Manchester City izbacio Arsenal iz FA Kupa

Nakon minimalne pobjede nad Arsenalom, nogometaši Manchester Citya prvi su sudionici osmine finala ovogodišnjeg izdanja engleskog FA Kupa.
Sport / Nogomet | 28. 01. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Građani su u susretu 16-ine finala igranom u petak na svom terenu svladali vodeći sastav Premier lige Arsenal sa 1-0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je tako Ake u 64. minuti.

Dojam je ipak kako je Arsenal ponudio više od igre, unatoč porazu, posebno u prvome dijelu igre.

Međutim, u drugom poluvremenu Pep Guardiola je promijenio koncepciju igre svoga tima i usmjerio City prema pobjedi.

U 56. minuti je De Bruyne upropastio finu priliku, da bi osam minuta kasnije Alvarez uzdrmao vratnicu. To kao da je bila najava onog što slijedi.

U istoj minuti je Grealish krenuo u dribling po lijevoj strani, navukao je dvojicu braniča Arsenala na sebe, dao povratnu loptu, a Ake u maniri vrsnog golgetera plasira loptu u drugi kut za prednost Građana.

Uslijedila je nešto otvorenija utakmica, Arsenal je pokušavao ulaziti u prilike, ali je nedostajalo pravih šansi za pogodak te su se na koncu Topnici morali pomiriti s porazom.

Napadač Cityja Erlin Haaland izveo je najatraktivniji potez utakmice, ali ipak nije uspio pogoditi mrežu Arsenala.

On je u devetoj minuti nakon jednog istrčavanja Arsenalova golmana Turnera i odbijene lopte zamalo škaricama s 25 metara zabio spektakularan pogodak, ali na njegovu žalost presreo je loptu Arsenalov branič Tomiyasu.