Premier League

Liverpool slavio kod Newcastle Uniteda, Cityju samo bod

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je kao gost svladao Newcastle United s 2-0. Domaći vratar Pope isključen u ranoj fazi igre.
Sport / Nogomet | 18. 02. 2023. u 23:04 Bljesak.info

Sve važno u utakmici dogodilo se između 10. i 22. minute, u tom je periodu Liverpool postigao oba gola, a usto je i Newcastle ostao s igračem manje.

Prvi gol na utakmici postigao je Nunez (10), dojam je da je prilikom primanja lopte igrao rukom, no VAR se nije oglasio, da bi na 2-0 povisio Gakpo (17) također iz sumnjive situacije, milimetri su odlučivali o tome je li bio u zaleđu ili ne.

Susret je praktički bio zaključen u 22. minuti kada je domaći vratar Pope prilikom istrčavanja iz svog kaznenog prostora nespretno igrao rukom te bio isključen.

Newcastleu je ovo tek drugi poraz u Premier ligi ove sezone, a oba je doživio od Liverpoola, 31. kolovoza na Anfieldu je bilo 2-1 za "crvene". Uslijedio je niz od 17 uzastopnih utakmica bez poraza za "svrake" što je novi klupski rekord. GOLOVI

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na osmo mjesto s 35 bodova, koliko imaju i sedmi Brighton te deveti Brentford, dok je Newcastle ostao četvrti s 41 bodom.

Ranije u subotu je Arsenal s 4-2 (1-2) kao gost svladao Aston Villu i vratio se na vrh ljestvice jer je Manchester City na gostovanju kod Nottingham Foresta igrao 1-1 (1-0).

Arsenal sada ima 54, a City 52 boda. Treći je Manchester United, koji u nedjelju igra protiv Leicestera, s 46 bodova.

Chelsea je domaćim porazom od davljenika Southampton (0-1) nastavila padati prema dnu ljestvice. Strijelac pogotka za Svece bio je James Ward-Prowse iz slobodnog udarca.

Manchester City je u utrci za naslov neočekivano prosuo dva boda protiv Nottingham Foresta, završilo je 1-1. Najzanimljiviji detalji OVDJE