Liga kup

Liverpool posljednji polufinalist, 5-1 protiv West Hama

Nogometaši Liverpoola kao posljednji su izborili svoje mjesto u polufinalu engleskog Liga kupa, u domaćem četvrtfinalnom ogledu svladali su na svom Anfieldu West Ham 5-1.
Sport / Nogomet | 21. 12. 2023. u 00:05 Bljesak.info/Hina

U prvom poluvremenu Liverpool je sasvim zasluženo vodio 1-0 nakon što je Szoboszlai potegnuo žestoki dalekometni udarac i pogodio suparničku mrežu.

U nastavku su počeli pljuštati pogoci, uglavnom u gostujućoj mreži, pa su prvo Jones u 56. i Gakpo u 71. minuti povećali na 3-0.

U 77. minuti Bowen je potpisao počasni pogodak za goste iz Londona, a do kraja su uslijedila nova dva gola domaćeg sastava. U 82. minuti je Salah golom za 4-1 okrunio kontranapad, dok je Curtis Jones u 84. zabio drugi put na susretu za konačnih 5-1.

U utorak su polufinale osigurali Middlesbrough, Fulham i Chelsea. Middlesbrough je svladao u gostima Port Vale 3-0, dok su Fulham i Chelsea nakon jedanaesteraca bili bolji od Evertona, odnosno, Newcastlea.

Engleski Liga kup, četvrtfinale:

Liverpool - West Ham 5-1 (Szoboszlai 28, Jones 56, 84, Gakpo 71, Salah 82 / Bowen 77)