Serie A

Lazio kod kuće pretrpio poraz od Udinesea

U posljednjem susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je na gostovanju pobijedio Lazio sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.
Sport / Nogomet | 11. 03. 2024. u 23:30 Bljesak.info

Gosti su poveli u 47. minuti golom Lorenza Lucce, no svega dvije minute kasnije Lautaro Giannetti je nespretno zatresao vlastitu mrežu izjednačivši na 1-1.

"Ludih" pet minuta s tri gola zaokružio je Oier Zarraga dovevši goste u 51. minuti do nove prednosti.

Lazio je do kraja utakmice pokušao barem izjednačiti, ali nije uspio. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Nehuen Perez.

Udinese je ovom pobjedom skočio sa 17. na 13. mjesto sa 27 bodova, dok je Lazio i dalje na devetoj poziciji s 40 bodova.

Na ljestvici vodi Inter sa 75 bodova, Milan je drugi sa 59 bodova, dok je Juventus treći sa 58 bodova. Slijede Bologna (51), Roma (48), Atalanta (47).

Rezultati:

Lazio - Udinese 1-2 (Giannetti 49 / Lucca 47, Zarraga 51)

U nedjelju:

Lecce - Verona 0-1 (Folorunsho 17)
Milan - Empoli 1-0 (Pulišić 40)
Juventus - Atalanta 2-2 (Cambiaso 66, Milik 70 / Koopmeiners 35, 75)
Fiorentina - Roma 2-2 (Ranieri 18, Mandragora 69 / Aouar 58, Llorente 90+5)

U subotu:

Cagliari - Salernitana 4-2 (Lapadula 12, Gaetano 40, Šomurodov 52, 76 / Kastanos 56, Maggiore 58)
Sassuolo - Frosinone 1-0 (Thorstvedt 58)
Bologna - Inter 0-1 (Bisseck 37)
Genoa - Monza 2-3 (Gudmundsson 52, Vitinha 68 / Pessina 8, Mota 18, Maldini 79)