Kvalifikacije za EURO 2024

Kišni kaos u Škotskoj, pobjede Austrije, Albanije, Belgije i Norveške

Susret između Škotske i Gruzije bio je prekinut više od sat vremena zbog jake kiše i poplavljenog terena. Na koncu su Škoti slavili s 2-0, golovima Calluma McGregora i Scotta McTominayja.
Sport / Nogomet | 21. 06. 2023. u 00:30 Bljesak.info

U skupina F Austrija je pobijedila Švedsku sa 2-0, a junak je bio dvostruki strijelac Christoph Baumgartner (81, 89).

Belgija je na gostovanju u Estoniji slavila sa 3-0 uz dva gola Romela Lukaku (37, 40). Napadač Intera je nakon posljednjih silnih promašaja u dresu "Crvenih vragova" i Intera ipak našao žrtvu.

Konačnih 3-0 postavio je Johan Bakayoko u sudačkoj nadoknadi.

Austrija vodi sa 10 bodova ispred Belgije sa sedam. Treća je Švedska s tri boda.

Albanija je na gostovanju porazila Farske otoke sa 3-1 prelomivši susret u drugom dijelu.

Gosti su poveli u 20. minuti golom veznjaka Sassuola Nedima Bajramija, a u 32. minuti su mogli i povećati prednost, međutim Sokol Cikalleshi nije realizirao jedanaesterac. U posljednjim trenucima prvog dijela Odmar Faero je izjednačio.

Albanija je ipak u nastavku golovima Kristjana Asllanija (51) i Ernesta Mucija (90+2) stigla do tri boda.

Nakon tri kola vode Česi sa sedam bodova, Albanija ima šest, Moldavija pet, a Poljska tri boda. Posljednji su Farski otoci s bodom.

U Skupina A Norveška je porazila Cipar sa 3-1.

Domaćin je u poveo u 12. minuti golom Ole Solbakkena, a u nastavku je proradio Erling Haaland postigavši dva brza gola.

U 56. minuti je realizirao jedanaesterac, a četiri minute kasnije još jednom svladao ciparskog vratara Joela Malla. Konačnih 3-1 postavio je Grigoris Kastanos u sudačkoj nadoknadi.

U ovoj skupini je i Španjolska koja je zbog nastupa na Final Fouru Lige nacija bila slobodna, piše Hina.