Premier League

Karamele 'zašećerile' Goodison, pao Chelsea

U posljednjem susretu subotnjeg programa 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na svom Goodison Parku svladao Chelsea sa 1:0 (1:0).
Sport / Nogomet | 12. 12. 2020. u 23:34 Bljesak.info

U jednom od zanimljivijih mečeva 12. kola engleske Premier lige Everton je savladao Chelsea s 1:0.

Londonski klub imao je plan da dođe do sva tri boda, no nije uspio osvojiti nijedan, a uz to Plavci nisu uspjeli da zatresu mrežu svog rivala, što je zaista rijetkost ove sezone.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sigurdsson (22-11m) iz kaznenog udarca kojega je skrivio vratar gostiju Mendy prekršajem na Calvert-Lewinu.

Evertonu je u 64. minuti dosuđen i jedan penal jer je u kaznenom prostoru oboren Calvert-Lewin, ali je prethodno engleski napadač bio u zaleđu, zbog čega je VAR poništio odluku suca Mossa.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 82. minute.

Ovim porazom Chelsea je propustio izbiti na vrh ljestvice, ostao je treći sa 22 boda, dva manje od Tottenham Hotpsura i Liverpoola, dok je Everton skočio na sedmo mjesto sa 20 bodova.