Premier League

West Ham nanio Leedsu novi poraz

U 12. kolu Premier lige susreli su se Leeds i West Ham, a gosti su na koncu izvojevali pobjedu 2:1 koja ih je dovela među samu vrhušku, u top pet momčadi lige - barem trenutno.
Sport / Nogomet | 11. 12. 2020. u 23:17 Bljesak.info

U prvoj utakmici 12. kola Premier lige susreli su se Leeds trenera Marcela Bielse i West Ham, a gosti su na koncu izvojevali pobjedu 2:1 koja ih je dovela u vrh tablice, među top pet momčadi lige - barem trenutno.

Klich je na Elland Roadu doveo domaćina u vodstvu u 6. minuti iz kaznenog udarca, ali je njihovo vodstvo trajalo do 25. minute - za West Ham zabio je Soucek.

Zanimljivo, Čekićari su bili puno konkretnija ekipa unatoč tome što su imali samo 36 posto lopte u svojim nogama - imali su 19 šuteva, od čega je osam otišlo u okvir.

S druge strane, Leeds je zabilježio 13 prijetnji prema golu protivnika, a njih je sedam išlo u okvir vratar Fabianskog.

Na koncu, u 80. minuti, Ogbonna je zabio za slavlje svoje ekipe.

U idućem kolu, Leeds dočekuje Newcastle, dok je West Ham domaćin Crystal Palaceu, u srijedu 16. prosinca.