Vatreni raspucani

Hrvatska u golijadi u Kairu osvojila ACUD kup

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Egipat 4:2 u Kairu u finalu ACUD kupa, pripremnog turnira uoči Eura.
Sport / Nogomet | 26. 03. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u finalu prijateljskog ACUD Cupa u Kairu domaćina Egipat s 4:2.

Strijelci za Hrvatsku bili su Vlašić, Petković, Kramarić i Lovro Majer.

Egipat je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Rami Rabia. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparničkih vrata.

U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3-1 poentirao Andrej Kramarić.

Potom je efektno zabio i Lovro Majer u 86. minuti za 4-1, dok je u 94. Mohamed El Shami pogodio u 90+4. minuti za konačnih 4-2 Hrvatske.

Čak osam promjena u udarnom sastavu napravio je hrvatski izbornik Zlatko Dalić u odnosu na polufinale. Jedino su Luka Modrić, Marcelo Brozović te Joško Gvardiol bili u početnoj postavi kao i u susretu protiv Tunisa.

Isto tako, premijerne nastupe u hrvatskoj reprezentaciji su upisali vratari Nediljko Labrović u prvom, odnosno, Dominik Kotarski u drugom poluvremenu.