Pod palicom Marijana Budimira

Kad se kockice poslože: Mladi Vatreni golom u 95. minuti izborili EURO!

Peti gol zabio je igrač Bayerna Ljubo Puljić u petoj minuti nadoknade za veliko veselje "Vatrenih" i prolazak na gol-razliku, a ne žute kartone, što bi bio slučaj da je završilo 3-2.
Sport / Nogomet | 26. 03. 2024. u 14:16 Bljesak.info

Nevjerojatan rasplet elitne runde kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo do 17 godina.

Hrvatska je ušla s malim šansama, trebala je nadoknaditi pet golova lošiju gol razliku uoči zadnjeg kola, pobijediti Irsku visokom gol-razlikom i navijati za što uvjerljiviji poraz Nijemaca od rasterećenog Portugala kako bi završila drugoplasirana i nastavila nade u završni turnir, od kojih samo najlošiji drugoplasirani otpada.

Na sreću po izabranike Marijana Budimira, koji je naslijedio Roberta Jarnija, Hrvatska je pobijedila Irce 5-0, a Portugal pobijedio Njemačku 3-2 pa je Hrvatska za jedan gol završila ispred Nijemaca, pišu 24 sata

Ali i, što je još važnije, taj je gol Hrvatskoj donio i plasman na završni turnir koji se igra od 20. svibnja do 5. lipnja na Cipru jer će najmanje jedna selekcija biti iza njih, Belgija s gol-razlikom -1. Hrvatska je završila s gol-razlikom +3.