Bundesliga

"Hat-trick" Kanea za uvjerljivu pobjedu Bayerna u Dortmundu

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Bayern je još jednom odnio bodove iz Dortmunda pobijedivši domaću Borussiju s 4-0, a Harry Kane je s tri pogotka debitirao na Signal Iduna Parku u dresu Bavaraca.
Sport / Nogomet | 04. 11. 2023. u 23:28 Bljesak.info

Gosti su već nakon devet minuta imali dva pogotka prednosti. Prvo je u četvrtoj minuti Dayot Upamecano glavom pogodio za 1-0, nakon Saneovog ubačaja iz kuta, a onda je u devetoj minuti Harry Kane dovršio kontranapad za 2-0 i drugu asistenciju Leroya Sanea.

Kapetan engleske reprezentacije je zapečatio pobjedu Bayerna u 72. minuti svojim drugim pogotkom za 3-0, da bi u trećoj minuti sučevog dodatka postigao i svoj treći gol za konačnih 4-0.

Momčad Thomasa Tuchela pokazala je da se brzo oporavila od šokantnog poraza u njemačkom Kupu od trećeligaša Saarbrueckena.

Bayern je tako i nakon desetog kola ostao na dva boda od vodećeg Bayera koji ih ima 28, dok je Borussia Dortmund ostala na četvrtoj poziciji s 21 bodom, koliko ih ima i trećeplasirani Stuttgart uz utakmicu manje. GOLOVI

Nogometaši Bayera slavili su u subotu s 3-2 na gostovanju kod Hoffenheima. GOLOVI

Novi posrtaj doživio je RB Leipzig na gostovanju u Mainzu, gdje je domaćin slavio s 2-0 i ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni, piše Hina.

Njemačka - 10. kolo:

Koeln - Augsburg 1-1 (Maina 16, Tietz 25)
Freiburg - Borussia M. 3-3 (Holer 7, Weisshaupt 71, Grifo 90+4-11m / Siebatcheu 25, Plea 29, Weigl 39-11m)
Hoffenheim - Bayer L. 2-3 (Stach 56, Weghorst 58 / Wirtz 9, Grimaldo 45+1, 70)
Mainz - RB Leipzig 2-0 (Lee 76, Barreiro 80)
Union Berlin - Eintracht 0-3 (Marmoush 2, 14, Nacho 82)
Borussia D. - Bayern 0-4 (Upamecano 4, Kane 9, 72, 90+3)