Bundesliga

Fortuna Duesseldorf nanijela prvi poraz vodećoj Borussiji Dortmund

Fortuna, inače 15. plasirana momčad koja je nedavno odigrala 3:3 s Bayernom, povela je u 22. minuti preko Lukebakija nakon kontre. A da se gostima crno piše bilo je jasno u 56. minuti kada pogađa Zimmer i golčinom u rašlje postavlja 2:0!
Sport / Nogomet | 19. 12. 2018. u 07:22 Bljesak.info

U utorak su odigrane četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige, a veliko iznenađenje priredila je Fortuna Duesseldorf koja je kod kuće slavila 2:1 pobjedu protiv Borussije Dortmund! I time omogućila Bayernu da u sutrašnjem okršaju s RB Leipzigom smanji zaostatak na šest bodova za prvoplasiranom Favreovom momčadi kojoj je ovo bio prvi poraz u Bundesligi ove sezone!

Nadu Borussiji vraća Alcacer u 81. minuti pogodivši glavom iz peterca, no Favreova družina nije uspjela doći do pozitivnog rezultata te je njena prednost na vrhu smanjena na šest bodova koliko zaostaje Borussia Monchengladbach.

A upravo je drugoplasirana momčad njemačkog prvenstva u ranije igranom susretu s 2:0 slavila protiv Nurnberga pred svojim navijačima. Hazard je u 45. promašio penal za Borussiju, no iskupio se golom već u 47. minuti, dok je Plea u 86. postavio konačan rezultat.

Hertha i Augsburg odigrali su 2:2, a Vedad Ibišević igrao je za Herthu od 73. minute.

Wolfsburg je kod kuće s 2:0 slavio protiv Stuttgarta golovima Guilavoguija (24.') i Wegrhorsta (44.'). U pobjedi protiv bivše momčadi nije sudjelovao hrvatski reprezentativac Josip Brekalo, a na gostujućoj klupi sjedio je Borna Sosa koji nije ulazio u igru.