Drugo kolo

Farani neporaženi, veliki preokret Lugana, težak poraz Peteva

Jedna od najvećih priča ovog ljeta u Europi, Ki Klaksvík s Farskih Otoka je ostvario sjajan rezultat remiziravši s jakim francuskim Lilleom.
Sport / Nogomet | 06. 10. 2023. u 01:39 Bljesak.info

Kada je u pitanju drugo kolo Konferencijske lige, treba reći kako su gosti ostvarili sedam pobjeda. Trijumfi Fenerbahčea, Slovana, Viktorije Plzen, Zorye, svakako nisu iznenađenja, ali recimo uspjeh Lugana u Istanbulu svakako jeste. I to nakon što je Bešiktaš vodio 2:0 do 81. minute.

Međutim, Rosier je zaradio drugi žuti pola sata prije što su kaznili Argentinac Aliseda, Kosovar Vladi, obojica igrači s klupe, a onda je u devedesetoj minuti Bailly postigao autogol. Ferencvaroš je imao
0:2 u Firenzi nakon pedeset minuta igre, međutim Barak i Ikone u 93. minuti spašavaju domaće.

Jedna od najvećih priča ovog ljeta u Europi, Ki Klaksvík s Farskih Otoka je ostvario sjajan rezultat remiziravši s jakim francuskim Lilleom. Klaksvik po Transfermarktu vrijedi 2.82 milijuna eura, Lille? Čak 208, i ima 19 igrača koji sami "koštaju" više od cijelog njihovog današnjeg protivnika. Zato je ovaj remi za njih ustvari pobjeda.

Težak poraz doživio je Ludogorets Ivayla Peteva. Danski Nordsjælland je bio neumoljiv, završilo je 7:1. Nygren je bio dvostruki strijelac.

Skupina A:
Olimpija - Slovan 0:1 (Čavrić 55-11m)
KI Klasvik - Lille 0:0

Skupina B:
Breidablik - Zorja 0:1 (Horbach 35)
Gent - Maccabi 2:0 (Tissoudali 39, 90+2-11m)

Skupina C:
Ballkani - Dinamo 1:0 (Kryeziu 45)
Astana - Viktoria 1:2 (Tomasov 51/Chory 54, Kopic 57)

Skupina D
Bodo/Glimt - Club Brugge 0:1 (Vanaken 21)
Bešiktaš - Lugano 2:3 (Aboubakar 38, 52/Aliesa 81, Vladi 86, Baily 90-ag)

Skupina E:
AZ Alkmaar - Legia 1:0 (Pavlidis 52)
Aston Villa - Zrinjski 1:0 (McGinn 90+4)

Skupina F:
Fiorentina - Ferencvaros 2:2 (Barak 66, Ikone 90+3/Varga 25, Cisse 50)
Čukarički - Genk 0:2 (Heynen 10, Paintsil 21-11m)

Skupina G:
PAOK - Eintracht 2:1 (Živković 28, Koulierakis 90+2/Marmoush 68)
Aberdeen - HJK 1:1 (Miovski 79/Radulović 59)

Skupina H:
Nordsjaelland - Ludogorets 7:1 (Ingvartsen 2, Osman 11, Tsverkov 31, Nygren 33, 74, Son 68, Rasmussen 86/Verdon 9-11m)
Spartak Trnava - Fenerbahče 1:2 (Ofori 88/King 70, 81)