Hrvatski derbi

Dinamo preokretom u završnici do pobjede na Rujevici!

Zagrebački Dinamo napravio je veliki korak prema obrani naslova prvaka Hrvatske pobijedivši na gostovanju kod Rijeke sa 2-1 (0-1) u derbiju 30. kola Prve HNL.
Sport / Nogomet | 10. 04. 2022. u 22:57 Bljesak.info

Riječani su poveli već u 6. minuti golom Adama Gnezde Čerina.

Dinamo je do pobjede došao preokretom u drugom poluvremenu. U 79. minuti izjednačio je azerbajdžanski reprezentativac Mahir Emreli, a u 86. minuti pobjedu Zagrepčanima donio je Dinamov kapetan Arijan Ademi.

Riječani su kraj utakmice dočekali s desetoricom igrača, jer je u četvrtoj minuti sučevog dodatka zbog namjernog udaranja laktom izravan crveni karton dobio Anton Krešić.

Dinamo se pobjedom vratio na vrh prvoligaške ljestvice sa 63 boda, dva više od Osijeka koji ima utakmicu više od Dinama.

Hajduk je sa 56 bodova, također uz utakmicu manje, na trećem mjestu, a Rijeka je sa 55 bodova četvrta te je vjerojatno ispala iz borbe za prvaka.