Premiership

Chelsea slavio na Stamford Bridgeu

U nastavku engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je pred svojim navijačima na Stamford Bridgeu pobijedio Bournemouth s 2-0. Rezultatski je sve riješeno u prvom poluvremenu...
Sport / Nogomet | 27. 12. 2022. u 22:59 Bljesak.info

Domaća momčad je povela u 16. minuti, kad je na ubačaj Raheema Sterlinga pravovremeno uklizao Kai Havertz i iz neposredne blizine usmjerio loptu u mrežu.

Njemački reprezentativac je u 24. minuti namjestio loptu za udarac Masona Mounta koji je preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 2-0.

Cristian Pulišić je za Chelsea postigao i treći pogodak u 44. minuti, ali ga je sudac poništio jer mu je prethodio Havertzov prekršaj nad Adamom Smithom.

Chelsea je s 24 boda iz 15 nastupa skočio na osmo mjesto, dok je Bournemouth sa 16 bodova ostao na 14. poziciji.

Vodeći Arsenal ima 40 bodova iz 15 utakmica, a drugi je trenutačno Newcastle s 33 boda iz 16 nastupa.

Engleska - 17. kolo

Chelsea - Bournemouth 2-0 (Havertz 16, Mount 24)

Odigrano u ponedjeljak:

Brentford - Tottenham 2-2 (Janelt 15, Toney 54 / Kane 65, Hojbjerg 71)

C. Palace - Fulham 0-3 (Reid 31, Ream 71, Mitrović 80)

Everton - Wolverhampton 1-2 (Mina 7 / Podence 22, Ait Nouri 90+5)

Southampton - Brighton 1-3 (Ward-Prowse 73 / Lallana 14, Perraud 35-ag, March 56)

Leicester - Newcastle 0-3 (Wood 3-11m, Almiron 7, Joelinton 32)

A. Villa - Liverpool 1-3 (Watkins 59 / Salah 5, Van Dijk 37, Bajčetić 81)

Arsenal - West Ham 3-1 (Saka 53, Martinelli 58, Nketiah 69 / Benrahma 27-11m)