Bundesliga

Borussia (D) do pobjede u sudačkoj nadoknadi, uspješan i Bayer (L)

U susretu 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Mainz s 2-1 postigavši pobjednički pogodak u sudačkoj nadoknadi.
Sport / Nogomet | 25. 01. 2023. u 22:43 Bljesak.info

Mainz je poveo u drugoj minuti golom Leea Jaea-Sunga, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Julian Ryerson.

Nakon sjajnog otvaranja susreta, više nije bilo golova sve do treće minute sudačke nadoknade kada je Giovanni Reyna zabio za pobjedu gostiju.

Zanimljivo, asistirao mu je Sebastian Haller, koji se tek nedavno vratio na travnjake nakon borbe s tumorom testisa. GOLOVI

Bila je to druga uzastopna pobjeda Borussije u ovoj godini, dok je Mainz produžio seriju bez ligaške pobjede na zadnjih šest kola.

Josip Juranović počeo je od prve minute za Union Berlin protiv Werder Bremena. U svom debiju asistirao je kod vodstva Uniona 2:1 u 46. minuti, strijelac je Behrens.

Započeli su pogotkom domaćini. Pieper je bio dovoljno visoko da bi pokupio dobar ubačaj Duckscha i poslao loptu glavom u mrežu za 1:0 u 14. minuti, ali je već u 18. Union Berlin izjednačio golom Haberera.

Dion Drena Beljo u svom drugom nastupu u Bundesligi zabio je gol za vodstvo 1:0 u 36. minuti za Augsburg protiv Borussije Monchengladbacha, ali mu je poništen zbog zaleđa.

Mergim Berisha bio je taj koji je domaćinima ipak donio slavlje. Ispratio je centaršut i zabio za 1:0 u 82. minuti.

Demirović je odigrao čitav susret za Augsburg, dok je Beljo igrao do 66. minute.

U preostalim susretima Leverkusen je slavio protiv Bochuma 2:0, a Eintracht je remizirao s Freiburgom 1:1.

Za Bayer su pogađali Taposoba (8, 11m) i Hlozek (53).

Kolo Muani (42) i Ginter bili su strijelci u remiju Eintrachta i Freiburga.