Bundesliga

Novi kiks Bayerna, Kramarić dvostruki strijelac

Sport / Nogomet | 24. 01. 2023. u 22:47 Bljesak.info

Andrej Kramarić postigao je oba pogotka za Hoffenheim u 2-2 (1-1) domaćem remiju sa Stuttgartom u susretu 17. kola njemačkog prvenstva.

Kramarić je doveo svoju momčad u vodstvo u 11. minuti kada je iz blizine pogodio gornji lijevi kut suparničkog gola, da bi u četvrtoj minuti nadoknade odličnim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za konačnih 2-2.

U međuvremenu je Stuttgart preokrenuo golovima Guirassyja u 45. i Enda u 77. minti.

Bili su to četvrti i peti Kramarićev prvenstveni gol ove sezone, a odigrao je čitav susret za Hoffenheim.

Vodeći Bayern spasio se domaćeg poraza od Koelna pogotkom Kimmicha u 90. minuti za konačnih 1-1. Gosti su vodili od 4. minute preko Skhirija. GOLOVI

RB Leipzig je ranije u utorak s uvjerljivih 6-1 (4-0) kao gost svladao Schalke 04. Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 4-0 za RB Leipzig uz dva gola Andrea Silve (7, 44) te jedan Henrichsa (15) i Wernera (45+2).

U nastavku je Kozuki (56) smanjio na 4-1, ali su u završnici Olmo (83) i Poulsen (89) pogađali za konačnih 6-1. GOLOVI

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač je sa svojim Wolfsburgom kao gost deklasirao predzadnju Herthu u Berlinu sa 5-0 (3-0).

Poveli su Vukovi već u četvrtoj minuti golom Svanberga. Na 2:0 povisio je Arnold u 31. minuti s bijele točke, a samo tri minute kasnije zabio je Wind za 3:0.

U drugom poluvremenu Baku je povisio na 4:0 u 72. minuti, a konačan rezultat od 5:0 zabio je Marmoush.