Brkić spašavao Plemiće

Billbija pogodio za minimalnu pobjedu Zrinjskog

Mostarski Zrinjski oporavio se od poraza od Željezničaa pobjedom 1:0 u Kaknju kod domaće Mladosti.
Sport / Nogomet | 06. 12. 2020. u 14:36 S.B. | Bljesak.info

Gosti iz Mostara poveli su praktično iz prvog udarca na gol. Igrala se 29. minuta, slobodan udarac izveo je Luis Ibanez, a nakon što se lopta odbila od dvojice igrača Mladosti Nemanja Bilbija pospremio ju je u mrežu za vodstvo 1:0.

Bio je to 10. gol napadača Zrinjskog s kojim je sada sam na vrhu liste strijelaca u Premijer ligi.

S tim rezultatom se ušlo u drugo poluvrijeme u kojem su domaći imali nekoliko prilika za pogodak.

U 59. minuti Mladost je imala svoju prvu priliku, a nakon što je Hiroš ispremiješao nekoliko igrača Zrinjskog, dodao je petom do Anesa Vazde kojemu brani Brkić.

Najbolju priliku domaći su imali u 72. minuti, nakon pogreške obrane Zrinjskog Nedim Hadžić je izašao sam ispred Brkića i htio ga je driblati, ali vratar Plemića uhvatio mu je loptu.

U 90. minuti Mladost je tražila jedanaesterac, Dedić je pao u šesnaestercu Zrinjskog, ali sudac Njegomirović iz Prnjavora nije ništa pokazao.

I gosti su imali svoje prilike, ali udarce Bilbije i Mašića zaustavljao je Semir Bukvić.

Ipak, i ovo je bilo dovoljno za 10. pobjedu Zrinjskog koji će polusezonu završiti hercegovačkim derbijem kod Širokog Brijega.