Kvalifikacije za EURO 2024

Bez golova u Podgorici, pobjede Češke, Albanije i Gruzije

Tvrda utakmica kvalifikacija za Euro 2024 odigrana je u subotu u Podgorici, u sklopu skupine G, u kojoj su Crna Gora i Mađarska odigrali bez pogodaka.
Sport / Nogomet | 17. 06. 2023. u 23:43 Bljesak.info

Nakon međusobnom remija i Crna Gora i Mađarska trenutačno su na četiri boda, odnosno, dva manje od Srbije koja je lider te skupine.

U skupini F Azerbajdžan i Estonija su u Bakuu odigrali bez pobjednika 1-1.

Za obje reprezentacije to je bio prvi osvojeni bod u ovim kvalifikacijama, s kojim su i dalje na dnu ljestvice.

Gosti su poveli pogotkom Sappinena u 27. minuti, dok je Azerbajdžan izbjegao poraz u 62. minuti kada je Krivocjuk postigao pogodak za 1-1.

Češka je rutinski obavila gostovanje kod Farskih otoka gdje je slavila 3-0 čime je dodatno potvrdila prvo mjesto u svojoj skupini E.

Česi nakon tri utakmice imaju dvije pobjede i remi.

Ogled na Farskim otocima bio je riješen nakon prvog dijela jer je na odmor Češka otišla s dva gola prednosti, uz golove Krejčija i Černyja.

U nastavku je Vaclav Černy zabio još jednom za konačnih 3-0.

U toj je skupini još Albanija u Tirani pobijedila Moldaviju 2-0.

Oba pogotka Albanija je postigla u nastavku susreta, prvo Asani u 51. pa Bajrami u 76. minuti.

Albanija je time upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Gruzija je, u sklopu skupine A, u Larnaci svladala Cipar 2-1, a gol odluke dao je Davitašvili u 84. minuti.