DFB Pokal

Bayern uvjerljivo do četvrtfinala Kupa

Nakon Union Berlina i Stuttgarta, plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa izborili su Bayern München i RB Leipzig. Preostala četiri putnika u četvrtfinale bit će poznata idućeg tjedna.
Sport / Nogomet | 02. 02. 2023. u 01:04 Bljesak.info

Njemački nogometni velikan rutinski je izborio plasman u četvrtfinale nakon što je na gostovanju pobijedio Mainz s 4-0.

Sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena u kojem je bavarski sastav zabio tri gola, a strijelci su bili Eric-maxim Choupo-Moting (17), Jamal Musiala (30), Leroy Sane (44).

U nastavku susreta među strijelce se upisao i Alphonso Davies u 83. minuti. Četiri minute poslije Mainz je ostao s igračem manje nakon što je isključen Alexander Hack.

Za Bayern je od prve minute zaigrao portugalski stoper Joao Cancelo koji jučer stigao u München iz Manchester Cityja. I odmah je upisao asistenciju za prvi pogodak gostiju. GOLOVI

Nešto ranije plasman među osam najboljih momčadi njemačkog Kupa izborio je i RB Leipzig pobjedom 3-1 protiv Hoffenheima. GOLOVI

U utorak su četvrtfinale izborili Union Berlin i Stuttgart, piše Hina.

Preostala četiri susreta osmine finala na rasporedu su idućeg tjedna, a snage će odmjeriti Sandhausen - Freiburg, Eintracht Frankfurt - Darmstadt, Nürnberg - Fortuna Düsseldorf i Bochum - Borussia Dortmund.

Rezultati - Osmina finala:

RB Leipzig - Hoffenhaeim 3-1 (Forsberg 8, Laimer 41, Werner 83 / Dolberg 76)

Mainz 05 - Bayern München 0-4 (Choupo-Moting 17, Musiala 30, Sane 44, Davies 83)