Bundesliga

Bayern iščupao bod kod Leipziga nakon zaostatka 0:2

U derbiju šestog kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i FC Bayern odigrali su 2-2 nakon što je bavarski sastav u drugom dijelu nadoknadio dva gola zaostatka.
Sport / Nogomet | 30. 09. 2023. u 23:06 Bljesak.info

RB Leipzig se još jednom pokazao nepremostiva prepreka za aktualnog njemačkog prvaka. Treći međusobni susret u nizu, RB Leipzig nije izgubio, pritom ostvarivši dvije pobjede.

Bayern i RB Leipzig su već igrali ove sezone i to sredinom kolovoza u finalu Superkupa, a RB Leipzig je slavio sa 3-0.

I u subotu večer je RB Leipzig krenuo sjajno. Domaćin je poveo u 20. minuti golom Loisa Opende, a samo šest minuta kasnije Castello Lukeba je zabio za 2-0. Međutim, aktualni prvak je u nastavku susreta uspio izjednačiti.

Harry Kane je smanjio u 57. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Benjamim Henrichs igravši rukom, da bi Leroy Sane u 70. minuti pogodio za 2-2.

GOLOVI

Ovaj rezultat najviše je obradovao navijače Bayer Leverkusena, koji je u susretu šestog kola na gostovanju pobijedio Mainz 3-0.

Strijelci za Apotekare bili su Van den Berg (18-ag), Grimaldo (59) i Hofmann (65).

Neporaženi tim Xabija Alonsa dobio je pet od šest utakmica osvojivši 16 bodova, više nego ikad prije u ovoj fazi sezone Bundeslige.

GOLOVI

Na ljestvici vodi Bayer sa 16 bodova, Stuttgart je drugi sa 15 bodova, dok Bayern i Borussia Dortmund imaju po 14 bodova.

Rezultati 6. kola:

U subotu:

Wolfsburg - Eintracht 2-0 (Wind 31, 84-11m)
Mainz - Bayer Leverkusen 0-3 (Van den Berg 18-ag, Grimaldo 59, Hofmann 65)
Koln - Stuttgart 0-2 (Undav 68, 88)
Bochum - Bor. Moenchengladbach 1-3 (Losilla 69 / Neuhaus 27, Plea 37, 45+3)
Heidenheim - Union Berlin 1-0 (Best 59)
RB Leipzig - Bayern Munchen 2-2 (Openda 20, Lukeba 26 / Kane 57-11m, Sane 70)

U petak:

Hoffenheim - Bor. Dortmund 1-3 (KRAMARIĆ 25-11m / Fullkrug 18, Reus 45+3, Ryerson 90+5)