Bundesliga

Bayer Leverkusen nezadrživ, pobjede Eintrachta i Freiburga

Nogometaši Bayera slavili su u utakmici 25. kola njemačke Bundeslige u Leverkusenu s 2-0 protiv Wolfsburga i gaze ka naslovu prvaka.
Sport / Nogomet | 10. 03. 2024. u 22:20 Bljesak.info

Nigerijac Nathan Tella (37) i Florian Wirtz (83) bili su strijelci za Leverkusen, dok je Wolfsburg od 28. minute igrao bez isključenoga Moritza Jenza.

Josip Stanišić odradio je cijeli dvoboj za Bayer, a Lovro Majer do 63. minute za Wolfsburg. Majer je loše reagirao prilikom prvog gola Apotekara.

Bayer vodi sa 67 bodova ispred Bayerna (57), dok je Wolfsburg 13. s 25 bodova.

Eintracht je u Frankfurtu s 3-1 nadigrao Hoffenheim, za koji je Andrej Kramarić igrao do 72. minute.

Gosti su bolje krenuli i poveli preko Amerikanca Johna Brooksa od 6. minute, no isti igrač u 31. minuti postaje tragičar jer je dobio crveni karton.

Domaći su to iskoristili i slavili golovima Robina Kocha (32), Francuza Erica Ebimbea (52) i veterana Marija Goetzea (62).

Eintracht je pobjedom ostao šesti, a Hoffenheim je sedmi.

Nogometaši Freiburga pobijedili su u gostima Bochum 2-1 i skočili na osmo mjesto.

Strijelci za Freiburg bili su Maximilian Egestein u 36. i Austrijanac Mihael Gregoritsch u 53. minuti, a pogodak za Bochum postigao je Ukrajinac Ivan Ordec u 62. minuti. GOLOVI