Razigrani Bavarci

VIDEO I Osmica Bayerna, hat trick Kanea

Kaneu je za 30 golova trebalo samo 25 ligaških utakmica. Danas je protiv Mainza kompletirao četvrti hat trick, čak osmi put je uspio na jednoj utakmici da postigne barem dva gola što je nešto što do sada nitko nije napravio u Bundesligi.
Sport / Nogomet | 09. 03. 2024. u 18:31 Bljesak.info

Nogometaši Bayerna su nakon eliminacije Lazija, odigrali svoju najbolju utakmicu sezone u Bundesligi. Na domaćem terenu su potopili Mainz s pomalo nevjerojatnih 8:1. Vrlo brzo je bilo jasno u kojem će smjeru ići ova utakmica. Jer je do 20. minute Bayern vodio 2:0 golovima Kanea i Goretzke.

Gosti jesu preko Amira smanjili na 2:1, ali je onda opet do odmora Kane postigao još jedan gol. U nastavku su redom gostujuću mrežu pogađali Mueller, Musiala i Gnabry, a sve je simbolično zaključeno golovima igrača koji su i započeli veliki niz. Kane je zabio još jedan u 70. te Goretzka u 92. minuti.

Ludu utakmicu su odigrali Borussia Mönchengladbach i Köln. Gosti su vodili dva puta, domaći jednom, na kraju smo imali remi uz šest golova 3:3. Već u sedmoj minuti gosti su imali prednost Alidou je pogodio. Borussia je uzvratila zahvaljujući Honoratu. Alidou nisu mogli zaustaviti niti u 64. minuti, nakon čega je uzvratio Hack s svoja dva gola u razmaku od dvije minute. Na kraju je u 79. minuti priča bila zaključena, bod Kölnu je osigurao Downs, novo ime na spisku Save Miloševića je bio asistent.

Leipzig je pred svojim navijačima svladao Darmstadt 2:0 uz autogol Isherwooda već u trećoj minuti te pogotkom Baumgartnera u 50. minuti. Kod gostiju je u 84. minuti zamijenjen hrvatski nogometaš Bartol Franjić.

Augsburg je bio dovoljan jedan gol za tri boda, onaj Gouweleeuwa uz 22. minute protiv Heidenheim. Demirović i Kristijan Jakić su odradili cijelu utakmicu kod domaćih, Dion Drena Beljo je dobio priliku u samom finišu