Europska liga

Barceloni samo remi u Frankfurtu; Braga jedina ubilježila pobjedu

Barcelona je kao favorit gostovala u Frankfurtu kod Eintrachta, ali je imala velikih problema. Na koncu su Katalonci ipak uspjeli doći do povoljnih 1:1, nakon što su domaći vodili s 1:0.
Sport / Nogomet | 07. 04. 2022. u 23:11 Bljesak.info

U četvrtak navečer odigrani su svi prvi susreti četvrtfinala Europske lige.

Barcelona je kao favorit gostovala u Frankfurtu kod Eintrachta, ali je imala velikih problema.

Na koncu su Katalonci ipak uspjeli doći do povoljnih 1:1, nakon što su domaći vodili s 1:0.

Eintrachtu je vodstvo donio Knauff, koji je u 48. minuti postigao spektakularan gol, što je ujedno bio njegov prvi gol u Europskoj ligi.

Nekoliko promašaja domaćina nakon vodstva kažnjeno je u 66. minuti. Uslijedila je jedna filigranska akcija Barcelone, a na kraju je Feran Torres na dodavanje Frenkiea de Jonga zabio za konačnih 1:1.

Barcelona nakon sjajnih igara protiv Reala i Seville u La Ligi, nije blistala u Frankfurtu, ali će svakako imati priliku da na Campu Nou izbori polufinale.

Neizvjesno će nakon prve utakmice biti i u dvoboju West Hama i Lyona. Čekićari su kao domaćin remizirali rezultatom 1:1 iako su igrali s igračem manje od 45. minute, pošto je Cresswell dobio izravni crveni karton.

West Ham je ipak s igračem manje došao do vodstva golom sjajnog Bowena u 52. minuti, da bi gosti iz Francuske izjednačili preko Ndombelea u 66. minuti.

Braga je na svom terenu pobijedila Glasgow Rangers s 1:0, a jedini gol postigao je Ruiz u 40. minuti.

Nešto ranije svoj meč odigrali su Leipzig i Atalanta, a završen je rezultatom 1:1.