Europska liga

Leipzig i Atalanta remizirali u zanimljivoj utakmici

U prvom susretu četvrtfinala Europske nogometne Lige RB Leipzig i Atalanta odigrali su 1:1.
Sport / Nogomet | 07. 04. 2022. u 22:51 Bljesak.info

Bila je to odlična utakmica s dva gola, promašenim kaznenim udarcem, a još tri puta su igrači gađali okvir gola.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Luisa Muriela na asistenciju Davidea Zappacoste.

Domaćin je mogao izjednačiti u 24. minuti, Andre Silva je pucao, no pogodio je lijevu stativu, a okvir gola pogodio je i Mario Pašalić u 44. minuti.

Muriel je opasno zaprijetio i u 53. minuti, ali je Peter Gulacsi odlično obranio. Pet minuta kasnije njemački sastav je dobio sjajnu priliku za izjednačenje. Merih Demirel je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a engleski sudac Michael Oliver pokazao na bijelu točku.

Andre Silva je izveo kazneni udarac, no Juan Musso je sjajno obranio. Međutim, u nastavku akcije je Leipzig ipak izjednačio, a autogol je zabio Davide Zappacosta koji je pokušao izbiti loptu nakon ubačaja iz kornera, no pogodio je vlastitu mrežu.

Leipzig je mogao okrenuti rezultat u 82. minuti, ali je Dominik Szoboszlai nakon dobrog centaršuta u šesnaesterac pogodio prečku.

Uzvratni susret je 14. travnja u Bergamu.