La Liga

Barcelona teško do pobjede protiv "fenjeraša"

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je teškom mukom pobijedila "fenjeraša" Almeriju sa 3-2. Gosti su se dva puta vraćali iz zaostatka...
Sport / Nogomet | 20. 12. 2023. u 22:25 Bljesak.info

Barcelona je vodila 1-0 i 2-1, ali se Almerija oba puta vratila. Međutim, kada je domaćin u samoj završnici i treći put svladao Luisa Maximiana za goste više nije bilo povratka.

Barca je povela u 33. minuti golom Raphinhe, no osam minuta kasnije Leo Baptistao je izjednačio.

Katalonski velikan je u 60. minuti stigao do nove prednosti preko Sergia Roberta, da bi u 71. minuti Edgar Gonzalez sve vratio na početak. Sedam minuta prije kraja susreta Roberto je svojim drugim golom donio važne bodove Barci u borbi za naslov prvaka.

Do kraja susreta Roberto je imao priliku upisati i "hat-trick", no njegov udarac u sudačkoj nadoknadi je završio u okviru gola, piše Hina.

Sažetak utakmice OVDJE

Na ljestvici vodi Girona s 44 boda, Real Madrid ima 42 boda, a Barcelona je treća s 38 bodova, ali uz utakmicu više. Četvrti je Atletico Madrid s 35 bodova. Almerija je na začelju sa svega pet bodova.