La Liga

Girona se sigurnom pobjedom vratila na vrh Primere

Nogometaši Girone vratili su se na vrh Primere nakon što su u susretu 17. kola španjolskog prvenstva pobijedili Deportivo Alaves s 3-0.
Sport / Nogomet | 19. 12. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Momčad iz Girone nastavlja nizati sjajne rezultate ove sezone. U susretu 17. kola momčad koju vodi Michael Sanchez je na stadionu Montilivi rutinski odradila posao protiv Alavesa pobijedivši s 3-0.

Domaćin je poveo u 23. minuti golom ukrajinskog napadača Artema Dovbika, a u 42. minuti na 2-0 je povisio Portu.

Girona je pobjedu potvrdila u 59. minuti Dovbikovim golom iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti gol ove sezone, a više je zabio tek Jude Bellingham koji je za Real postigao 13 golova.

Sažetak utakmice OVDJE

Nakon nove pobjede, Girona vodi na ljestvici s 44 boda, dva više od Real Madrida, dok je Barcelona treća s 35 bodova, piše Hina.

Alaves je ostao na 13. poziciji sa 16 bodova, tri više od zone ispadanja.

La liga, 17. kolo:

Girona - Deportivo Alaves 3-0 (Dovbik 23, 59-11m, Portu 42)

Nedjelja:

Real Madrid - Villarreal 4-1 (Bellingham 25, Rodrygo 37, Brahim Diaz 64, Modrić 68 / Morales 54)
Las Palmas - Cadiz 1-1 (Pejino 7 / Ramos 83)
Almeria - Mallorca 0-0
Real Sociedad - Betis 0-0