La Liga

Remi Valencije i Barcelone, domaći poraz Seville

Dvoboj nogometaša Valencije i Barcelone na stadionu Mestalla bila je posljednja utakmica subotnjeg programa 17. kola španjolske LaLige, a završila je podjelom bodova 1-1.
Sport / Nogomet | 16. 12. 2023. u 23:13 Bljesak.info

Barcelona je povela u 55. minuti pogotkom koji je postigao Portugalac Joao Felix, a konačnih 1-1 postavio je Hugo Guillamon u 70. minuti.

Sažetak utakmice OVDJE

Barcelona je tako došla do 35 bodova i privremeno zasjela na treće mjesto. Vodeća Girona ima 41 bod, a drugoplasirani Real Madrid 39, no obje momčadi imaju utakmicu manje od Katalonaca, baš kao i Atletico Madrid koji je s 34 boda na četvtoj poziciji.

Nogometaši Seville doživjeli su novi posrtaj porazom na svom stadionu Ramon Sanchez Pizjuan od madridskog Getafea (3-0).

Getafe je poveo u 5. minuti iz dvojbenog kaznenog udarca, a realizator je bio Borja Mayoral.

U 37. minuti je prednost gostiju udvostručio Jaime Mata, a konačnih 3-0 je u 80. minuti, iz još jednog kaznenog udarca, postavio Mason Greenwood.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Nogometaši Atheltica su u subotu na svom San Memesu svladali Atletico Madrid s 2-0.

Baskijska momčad je mogla povesti već u prvom poluvremenu, ali je u 36. minutu Oihan Sancet iz kaznenog udarca prebacio vrata. Ipak, Athletic je poveo u 51. minuti golom Gorke Guruzete. Prednost domaće momčadi je u 64. minuti udvostručio Nico Williams.

GOLOVI

Athletic je bez prvenstvenog poraza od 22. listopada, a ovo mu je bila četvrta pobjeda u zadnjih sedam susreta odigranih u LaLigi.

Važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Celte Vigo koji su na svom stadionu svladali Granadu s 1-0. Pobjednički gol je u 20. minuti postigao Norvežanin Jorgen Strand Larsen.

Celti je ovo druga prvenstvena pobjeda u ovoj sezoni, a prva nakon 1. rujna, kojom je momčad iz Viga privremeno izašla iz zone ispadanja.