La Liga

VIDEO I Barcelona lakše od očekivanog pregazila Atletico u Madridu

U derbiju 29. kola Primere Barcelona je u gostima svladala Atletico Madrid s 3-0, te nakon dugo vremena došla na drugu poziciju, s osam bodova manje od Reala.
Sport / Nogomet | 17. 03. 2024. u 23:20 Bljesak.info

Portugalski napadač Joao Félix, na posudbi upravo iz Colchonerosa, otvorio je golom u 38. minuti, prije nego što je Robert Lewandowski, dodavač kod prvog gola, udvostručio vodstvo u 47. minuti.

Poljski napadač je još jednom bio dodavač za mladog Fermina Lopeza (65) za konačnih 3-0.

Sada je Blaugrana neporažena već u deset mečeva zaredom u svim natjecanjima, Barca je konačno je prestigla svog katalonskog susjeda Gironu, a EL Clasico se igra u travnju.

Atletico je sada peti s bodom manje od Athletica iz Bilbaa.

Nogometaši Almerije i Celte također su ostvarili gostujuće pobjede.

Celta Vigo pobijedila je na gostujućem terenu Sevillu 2-1 i pobjegla iz opasne zone.

Sevilla je povela golom Youssefa En Nesyrija u 18. minuti, a Celta je izjednačila u 72. minuti kada je pogodio Carles Perez.

Pobjedu timu iz Viga donio je Norvežain Juregen Larssen u 78. minuti.

Almeria je golom Brazilca Lea Baptistaoa (14.) slavila kod Las Palmasa 1-0, što joj je prva pobjeda ove sezone.

Villarreal je kod kuće pobijedio Valenciju s 1-0 golom Jorgea Cuenca.

Sergio Camello i Florian Lejeune, obojica na posudbi, donijeli su ekipi Rayo Vallecana tri boda u pobjedi 2-0 protiv Betisa. GOLOVI