La Liga

Barcelona uvjerljiva protiv Getafea, "fenjeraš" iznenadio Atletico

Nogometaši Barcelone svladali su kao domaćini Getafe s 4-0 (1-0) u prvoj utakmici subotnjeg programa 26. kola španjolskog prvenstva i nakon dugo vremena su ponovno došli na drugo mjesto.
Sport / Nogomet | 24. 02. 2024. u 23:30 Bljesak.info

Barcelona je svoju nadmoć na Olimpijskom stadionu, gdje igra svoje domaće utakmice u ovoj sezoni, okrunila prvi put u 20. minuti, kad je Raphinha zatresao mrežu gostiju iz madridskog predgrađa.

Joao Felix je u 53. minuti povećao prednost Katalonaca, a Frenkie de Jong je u 61. minuti pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Fermin Lopez u drugoj minuti dodatka.

Barcelona je u 26 nastupa skupila 57 bodova i došla na pet bodova od vodećeg Real Madrida koji ima utakmicu manje.

Na trećem mjestu je Girona s 56 bodova i također utakmicom manje od Barcelone. Getafe je s 34 boda na desetoj poziciji.

Izenađenje su napravili igrači Almerije, odigravši 2-2 na svom terenu protiv favoriziranog Atletico Madrida.

Atletico je poveo već u 2. minuti utakmice kada je Angel Correa iz blizine realizirao dodavanje Reinilda.

Luka Romero izjednačio je u 27. jakim dalekometnim udarcem te se s rezultatom 1-1 otišlo na odmor.

Još jedan majstorski gol vidjeli smo u 57. kada je Rodrigo De Paul zabio nakon dugačkog solo-prodora, da bi samo sedam minuta kasnije fenomenalnim udarcem vanjskom Romero zabio svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 2-2.