Poluvrijeme

AZ u ofenzivi, Zrinjski drži "nulu" na poluvremenu

Nakon prvog dijela utakmice između AZ Alkmaara i HŠK Zrinjski rezultat je 0:0.
Sport / Nogomet | 30. 11. 2023. u 19:30 M.V. | Bljesak.info

Prvak BiH Zrinjski drži neriješen rezultat kod nizozemskog Alkmaara na poluvremenu utakmice 5. kola Konferencijske lige, iako nizozemska momčad ima apsolutnu inicijativu.

Očekivano AZ je od od prve minute napao Zrinjski, no gosti iz Mostara uspijevali su odbiti svaki njihov napad. U 23. minuti domaćini su vjerovali da će dobiti jedanaesterac. Matija Malekinušić tijelom je blokirao jedan šut iz blizine.

Nizozemci su tražili jedanaesterac, a i iz VAR sobe bili su neodlučni pa su pozvali glavnog suca, Ukrajinca Derevinskog da sam pogleda. No, Ukrajinac je odlučio da jedanaesterca nije bilo i u Zrinjskom su nakratko mogli odahnuti.

Ni do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a dobru šansu propustio je Pavlidis u sudačkoj nadoknadi.

Kakvu je inicijativu imao Alkmaar govori omjer od 11:1 u kornerima za Alkmaar, uz 9:0 u udarcima na vrata.