Apsolutna dominacija Alkmaara

AZ iz sumnjivog penala do pobjede, Plemići bez udarca na gol

AZ Alkmaar golom Pavlidisa iz jedanaesterca došao je do pobjede 1:0 nad Zrinjskim i tako ostao u igri za prolaz.
Sport / Nogomet | 30. 11. 2023. u 20:35 M.V. | Bljesak.info

Prvak Bosne i Hercegovine, mostarski HŠK Zrinjski doživio je i četvrti poraz u petom kolu Uefine Konferencijske lige.

AZ Alkmaar slavio je minimalnu 1:0 pobjedu i tako ostao u igri za prolaz, dok Zrinjski s druge strane ostaje bez teoretskih izgleda za prolaz u nokaut fazu.

I u drugom poluvremenu nastavila se ista priča kao iz prvog. Nizozemci su napadali, redali su se korneri, no Mostarci su odolijevali sve do 57. minute. Zlomislić je izgubio jednu loptu blizu centra, igrači Alkmaara odmah su se sjurili u šesnaesterac Zrinjskog gdje je Mario Ćuže spotaknuo Pavlidisa ili se Grk spotaknuo sam.

Kako god bilo, Derevinski je pokazao na bijelu točku, a Grk Pavlidis siguran je izvođač za zasluženih 1:0 domaćih.

U 67. minuti trener Mario Ivanković dobio je nove glavobolje. Matej Senić se, čini se, teže ozlijedio, a kako Ivanković više nije imao stopera u igru je ubacio napadača Tomislava Kiša, a na stopera je prešao Zlomislić.

Zrinjski do 80. minute nije imao udarac u okvir, a i prvi udarac bio je zapravo centaršut Ćorluke koji je išao u vrata za prvu intervenciju vratara na utakmici.

Jedinu priliku, bolje reći polupriliku, imao je Franko Sabljić pred kraj utakmice, no dobar centaršut nije dobro zahvatio i lopta je otišla preko vrata.

Zrinjski će europsku sezonu završiti domaćom utakmicom protiv Aston Ville za dva tjedna.