Azijsko prvenstvo

Australija pobjedom nad Sirijom osigurala osminu finala

Australija je natjecanje u skupini okončala na drugom mjestu sa šest bodova dok je Sirija s jednim osvojenim bodom završila natjecanje kao posljednja u skupini.
Sport / Nogomet | 15. 01. 2019. u 18:30 Bljesak.info

Nogometaši Australije, branitelji naslova prvaka Azije, osigurali su prolazak u osminu finala ovogodišnjeg Azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima svladavši u posljednjem 3. kolu skupine B Siriju sa 3-2 (1-1).

U zanimljivom susretu u kojemu je objema reprezentacijama trebala pobjeda za osiguranje prolaska Australija je vodila sa 1-0 i 2-1 golovima Mabila (41) i Ikonomidisa (54), ali Sirija se uspijevala vraćati preko Khiribina (43) i Al Somaha (80-11m), da bi pobjedu i drugo mjesto u skupini Australiji osigurao Rogić (90+3) u sudačkoj nadoknadi, javlja Hina.

U drugoj utakmici 3. kola Jordan i Palestina su igrali 0-0 pa je Jordan potvrdio prvo mjesto u skupini B sa sedam bodova, dok je Palestina s dva boda završila na trećem mjestu i još uvijek se može plasirati među najboljih 16, ali ovisi o raspletima u skupinama C, D, E i F.