Tri gostovanja zaredom 17:0

Arsenal nastavlja gaziti, stradao i Sheffield United

Večeras je posao bio gotov nakon 15 minuta igre. Ødegaard, Bogle autogol, Martinelli su osigurali velikih 0:3. Do poluvremena Havertz i Rice postižu gol za 0:5 nakon prvog dijela. Na kraju je golijadu zaključio White već u 58. minuti.
Sport / Nogomet | 04. 03. 2024. u 23:35 Bljesak.info

Brojke su neumoljive i apsolutno su na Arsenalovoj strani. Barem kada je u pitanju ova 2024. godina. Kao da se neka druga ekipa vratila s onih mini priprema u Dubaiju.

Počelo je od Crystal Palacea. Pet komada, šest u gostima West Hamu, pet Burnleyu, večeras Sheffield Unitedu šest. Tu bile i one pobjede na domaćem terenu protiv Liverpoola i Newcastlea na domaćem terenu, tek je Nottingham Forest uspio na domaćem terenu barem utakmicu odvesti u neizvjesnost. U zadnjih sedam utakmica u prvenstvu Arsenal ima gol razliku 31:3. Na prosjeku su od 4.4 gola po susretu.

Topnici su postali prva ekipa engleske lige koja je dobila tri uzastopne gostujuće utakmice s pet ili više golova razlike, dok je Sheffield United istovremeno postao prva ekipa u Engleskoj koja je izgubila četiri uzastopne utakmice na domaćem terenu u svim natjecanjima, a primila je pet ili više golova. Saka je asistirao za jedan gol, što je bilo dovoljno da se nađe u društvu deset najboljih asistenata Arsenala u povijesti.

Ahmedhodžić i Grbić će nastojati vrlo brzo zaboraviti ovu utakmicu. Anel je izašao iz igre u 64. minuti, dok je Grbić ostao na streljani svih devedesetih minuta.