Slabo izdanje Dallasa

VIDEO I Oklahoma i Boston bez problema

U pet minuta igre u četvrtoj, košarkaši Oklahome su napravili 19:10, pa su otišli na nedostižnih 108:89.
Sport / Košarka | 08. 05. 2024. u 09:10 Bljesak.info

Gilgeous-Alexander je izašao iz igre tri pol minute prije kraja. Oklahoma je vodila protiv Dallasa 111:89. Sve je bilo jasno. U prvoj utakmici polufinala Zapada.

Shai Gilgeous-Alexander je opravdao očekivanja. Uradio je svoj posao. 29 poena, devet skokova i devet asistencija. Za slavlje Oklahome na kraju 117:95. Lu Dort je obavio većim dijelom utakmice sjajan posao u obrani. Čuvao je Luku Dončića.

Slovenac je uspio postići 19 poena, ali je imao očajan šut (6/19). Usput je Luka izgubio pet lopti. Holmgren je dodao 19 poena, sedam skokova i tri blokade. Jalen Williams mučio se sa svojim šutem tri četvrtine, ali je postigao 10 od svojih 18 poena u četvrtoj, pa je to izgledalo puno bolje.

Kod Mavsa, Kyrie Irving 20 poena, Daniel Gafford dodao je 16 poena, 11 skokova i pet blokada. U jednom trenutku je izgledalo kako Dallas može zakomplicirati situaciju na parketu, Oklahoma je imala samo pola koša prednosti, ali je nakon tri četvrtine Oklahoma ipak lijepu prednost 89:79. U pet minuta igre u četvrtoj, košarkaši Oklahome su napravili 19:10, pa su otišli na nedostižnih 108:89

Boston je sa 120:95 nadigrao Cleveland. U Bostonu su domaći Celticsi postupno gradili svoju prednost, nakon prve četvrtine bilo je šest razlike (40:34), na poluvremenu 10 (59:49), a nakon treće četvrtine 15 (92:77).

Nakon što su domaći posljednjih 12 minuta otvorili serijom 10:2 razlika je narasla na nedostižnih 102:79 te je ostatak utakmice bio odrađivanje posla. Strijelce Bostona predvodio je Jaylen Brown s 32 ubačaja, Derrick White je dodao 25, a Jayson Tatum 18 uz 11 skokova. Kod Cavsa, koji su i dalje bez ozlijeđenog centra Jarretta Allena, najefikasniji su bili Donovan Mitchell s 33 ubačaja i Evan Mobley sa 17 koševa i 13 skokova.