Musa ubacio 40 poena, Hezonja 31

VIDEO I Ludnica u Madridu, Real slavio nakon četiri produžetka

Fenomenalnu utakmicu odigrao je Džanan Musa ubacivši nevjerojatnih 40 poena, uz fenomenalan šut iz igre 13/15. Ubacio je ukupno osam trica te je imao isto toliko asistencija.
Sport / Košarka | 06. 01. 2024. u 01:27 Bljesak.info

Trebala je to samo biti jedan u nizu Euroligaških utakmica. Favorizirani Real Madrid je dočekao Anadolu Efes. Sve osim trijumfa domaćeg sastava bilo bi veliko iznenađenje, mnogi su bili skloni reći prije utakmice. Na kraju smo dobili nešto nevjerojatno, neponovljivo, utakmicu koja je odlučena tek nakon četiri produžetka!

Kroz povijest europske košarke uopće gledali smo sjajnih utakmica, bilo da se radilo o Kupu prvaka, nekom drugom europskom kupu, Euroligi, reprezentacijama, ali nešto ovako još vidjeli nismo.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, poveo je 10:5 i do kraja četvrtine nije ispuštao prednost koja je nakon prvih 10 minuta iznosila 25:18. Gosti su u drugoj dionici u nekoliko navrata izjednačili, ali je Real imao +2 na poluvremenu (38-36). U trećoj dionici turski sastav je odigrao sjajno i poveo je s 10 razlike (53:43), no Real je uzvratio serijom 10:0 izjednačivši rezultat, a do kraja četvrtine i poveo sa 64:61.

U posljednjem periodu gosti ponovo dolaze do prednosti i Efes je tri minute prije kraja imao pet razlike (79:74). No, Real je na krilima Muse izjednačio na 79:79. Shane Larkin je s dva bacanja 37 sekundi prije kraja doveo goste do +2, da bi Musa uzvratio s dva bacanja za 81:81 i produžetak. Larkin je imao šut za pobjedu nije pogodio tricu.

U prvom produžetku Real poveo s četiri razlike (88:84), a 18 sekundi prije kraja je imao 91-89, no Larkin je s linije slobodnih bacanja osam sekundi prije kraja izjednačio. Drama se nastavila kroz drugi produžetak u kojem se Real izvukao na nevjerojatan način.

Jer Anadolu Efes je imao 2:18 prije kraja činilo se nedostižnih devet razlike (102:93). U tom preostalom periodu igre Real je napravio seriju 9:0, Hezonja je poenima sa sirenom za 102:102 osigurao treći. Tamo je pet sekundi prije kraja Tavares pogodio za dva i 111:111. Opet je Larkin promašio zadnji šut.U tim trenucima je izgledalo kako ova utakmica nema kraja.

Kraj je ipak došao u četvrtom produžetku. Pedeset sekundi prije kraja, Hezonja pogađa za tri, Beaubois ne pogađa na drugoj strani, pa nakon poena Muse Real ide na plus šest. Definitivno je utakmica odlučena. Real je slavio 130:126. Prvi put su se igrala tri produžetka, prvi put četiri, jedan tim je postigao 130 poena, dva rekordnih 256. Shane Larkin je na terenu ostao 54 minute.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je Džanan Musa ubacivši nevjerojatnih 40 poena, uz fenomenalan šut iz igre 13/15. Ubacio je ukupno osam trica te je imao isto toliko asistencija. Mario Hezonja je bio drugi strijelac ekipe s 31 poenom, uz 12 skokova. Campazzo je na 25 poena dodao 11 skokova, Tavares na 20, 12 skokova. Kod Anadolu Efesa, Larkin 32 poena, Thompson 21. Mike Daum je dodao 15, a Dan Oturu 14 poena.