Još jednom bolji od Borca

VIDEO I Košarkaši Širokog u polufinalu

Statistički momčadi su bile poprilično izjednačene, pojedinačno Ivanov je postigao 18 poena, Knight 14, Brala 15. Kod Borca je daleko ispred bio Tanasković s 19 poena, njemu najbliži bio je Langović s 16.
Sport / Košarka | 13. 04. 2023. u 00:53 Bljesak.info

Košarkaši Širokog Brijega izborili su plasman u polufinale završnog turnira ABA 2 lige u Domžalama. U još jednom duelu protiv Boraca iz Banja Luke ove sezone, Široki je stigao do pobjede 80:72. Do trijumfa je momčad trenera Velića stigla velikom serijom u posljednje dvije i pol minute utakmice.

Borac je nakon trice Langovića stigao do vodstva 72:69 i to je jednostavno stao. Dok su na jednoj strani pogađali Knight i Little, na drugoj strani Jaron je promašio dva šuta, Rebec jedan. Zanimljivo, Široki je na ulasku u posljednju četvrtinu imao 14 poena prednosti i činilo se kako susret odlučen, ali je onda Borac napravio veliku, ogromnu seriju 17:0.

U polufinalnom dvoboju koji je na rasporedu u petak od 21 sat, Široki Brijeg će igrati protiv domaćina Heliosa, dok su se u drugom sastaju Krka i Podgorica. Pobjednik ABA 2 lige će izboriti plasman u viši rang, dok će finalista razigravati za eventualni ulazak u ABA ligu