Prvi put nakon tradea

Nurkić se "vratio" u Portland

Najveći dio posla gosti iz Phoenixa su napravili u drugoj četvrtini koju su dobili s velikih 39:15, za vodstvo na poluvremenu 76:55.
Sport / Košarka | 13. 10. 2023. u 10:46 Bljesak.info

Košarkaši Phoenix Sunsa savladali Portland Trail Blazerse u još jednoj predsezonskoj utakmici 122:111. Utakmica je bila posebno zanimljiva s obzirom na to da se Jusuf Nurkić vratio u dvoranu svog bivšeg kluba. Prvi put nakon tradea.

Nurkić je na parketu proveo dvadeset minuta te je u tom periodu ubacio 17 poena uz osam skokova uz šut iz igre 6/8. Eric Gordon s dvadeset poena je bio najbolji kod Sunsa Booker je postigao 18, Durant 16 poena. Scoot Henderson je s 22 poena bio daleko ispred u poraženom sastavu.