Nezaustavljiv je

VIDEO I Nova, maestralna izvedba Luke Dončića, Rivers startao porazom

Luka Dončić utakmicu zaključio s 45 poena i 15 asistencija, a Tim Hardaway Jr. dodao 36. Dvojac je postigao 54 od Dallasovih 70 poena u drugom poluvremenu
Sport / Košarka | 30. 01. 2024. u 09:22 Bljesak.info

Duel Denvera i Milwaukeeja posljednjih godina, nosi sa sobom poseban naboj jer to znači jedno - obračun dvojice sjajnih igrača Nikole Jokića i Giannisa Antetokounmpoa.

Nuggetsi su vodili 108:99, Lopez i Giannis su povezali dvije trice, Bucksi su napravili 8:2 i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. Na +5 Aaron Gordon je blokirao Damiana Lillarda, Bucksi su propustili priliku da nešto više naprave baš kao što su ispustili ranih 13 poena prednosti.

Utakmica je bila i posebna jer je na klupi Bucksa debitirao Doc Rivers. Jamal Murray je bio odličan, ubacio je 35 poena, dok je Nikola Jokić na kraju imao opet dovoljno "brojeva" za još jedan ukupno 14. triple-double u sezoni. Jokić je utakmicu završio s 25 poena, 16 skokova i 12 asistencija. Giannis Antetokounmpo je pored manjih zdravstvenih poena uspio odigrati 37 minuta i postići 29 poena uz 12 skokova. Lopez je dodao 19 poena, uključujući pet od 16 trica Bucksa, Lillard je bio treći strijelac s 18 poena.

Phoenix Sunsi su odličnoj formi, od posljednjih deset utakmica dobili su osam. Osma je upisana protiv Miamija 118:105. Eric Gordon ubacio je 23 poena s klupe, Devin Booker 22, Kevin Durant 20. U jednom trenutku Sunsi su imali 100:74, Miamiju nije pomogao ni raspoloženi Jimmy Butler sa svojih 26 poena. Njegova ekipa je imala ne tako davno omjer 24-16 sada su na 24-23. Igrači s klupe Sunsi su utrpali 48 poena.

Košarkaši Orlanda su u duelu protiv Dallasa postigli 77 poena za poluvrijeme, četiri poena manje od rekorda franšize kada gledamo broj poena za poluvrijeme. Onda je došla serija Dallasa 31:9, igrači Orlanda nisu imali odgovara na zonsku obranu koji su djelomično koristili Mavsi. U samoj završnici gosti nisu forsirali šut za tri poena, polaganjima su držali priključak.

Na kraju je Dončić pogodio četiri vezana slobodna bacanja, Banchero je namjerno promašio jedno Wagner je potegao skoro s centra iz okreta, ali je lopta ostala na obruču. Luka Dončić utakmicu zaključio s 45 poena i 15 asistencija, a Tim Hardaway Jr. dodao 36. Dvojac je postigao 54 od Dallasovih 70 poena u drugom poluvremenu, uključujući 27 od 35 poena u četvrtoj četvrtini. Najbolji kod Orlanda Paolo Banchero 36 poena

NY Knicksi su na krilima Jalena Brunsona (32 poena) upisali novi trijumf protiv Charlotte Hornetsa u gostima 113:92, što je njihova sedma pobjeda zaredom. Neočekivano iznenađenje napravili su Blazersi. Protiv favoriziranih Philadelphia 76ersa 130:104. U redovima domaćina preko 20 poena ubacili su Jerami Grant, Malcolm Brogdon i Scoot Henderson, dok je goste s 25 poena prevodio Kelly Oubre Jr. Najbolji igrač Phile Joel Embiid zbog ozljede koljena nije igrao drugu utakmicu zaredom.

Clippersi, još uvijek bez Ivice Zupca, su zaustavljeni u Clevelandu. Donovan Mitchell (28 poena, 12 asistencija) i Jarrett Allen (20 poena, 17 skokova) su u taj uspjeh ugradili “double-double” učinak. Kawhi Leonard je zabio 30 poena kod Clippersa, Paul George je postigao tek 13 poena uz šut iz igre 3-11. James Harden je završio utakmicu s 11 poena, 10 asistencija i sedam skokova.