Novi poraz Pistonsa, Minnesota također izgubil

VIDEO I Bogdanovićevih 19, Rocketsi slavili nakon produžetka

Victor Wembanyama je zaustavio i onako spore Washington Wizardse. Nešto ranije, Francuz je morao propustiti utakmicu protiv Charlottea, gležanj je bio diskutabilan. U prvoj sljedećoj utakmici Francuz je ubacio 24 poena uz osam skokova i šest blokada.
Sport / Košarka | 21. 01. 2024. u 10:20 Bljesak.info

Košarkaši Detroit Pistonsa doživjeli su 38. poraz u ovoj sezoni izgubivši u svojoj Little Caesars Areni od Milwaukee Bucksa sa 141:135.

Bojan Bogdanović je za Pistonse postigao 19 poena šutirajući 5/15 iz igre, a imao je i dvije asistencije te jedan skok. Alec Burks je s 33 poena, sedam skokova i šest asistencija bio najbolji igrač domaće ekipe, a Ausar Thompson je dodao 22 poena i imao devet skokova.

Buckse je do 29. pobjede predvodio Damian Lillard s 45 poena i 11 asistencija, a Giannis Antetokounmpo uz 31 poen imao 10 skokova i devet asistencija. Brook Lopez je spojio 19 poena i 10 skokova.

Dvije i pol minute prije kraja Pistonsi su bili na samo - 4, nakon poena Middleton, Bucksi su vodili 136:128, na manje od dvije minute prije kraja. Kada je trebalo, Bucksi su bili sigurni s linije slobodnih bacanja i nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Milwaukee je s učinkom 29-13 drugi na ljestvici Istočne konferencije NBA lige, a bolji je samo Boston s 32-10. Detroit je ekipa najlošijim učinkom u ligi, a on je nakon današnjeg poraza 4-38.

Alperen Sengun je odigrao svoju utakmicu karijere. Protiv Utah Jazza je ubacio 37 poena te je dodao 14 skokova, dok su Rocketsi slavili u produžetku 127:126. U završnici regularnoj tijeka, Sengun je realizirao dva slobodna bacanja, Sexton nije pogodio za tri. Mogao je Sungun biti tragičar jer je promašio dva slobodna bacanja osam sekundi prije kraja kod vodstva Houstona 127:126, međutim Clarksonova lopta je ostala na obruču. Clarkson je predvodio Utah s 33 poena s klupe, dok je Collin Sexton dodao 28.

Imao je doziranu minutažu, na parketu je bio 28 minuta, ali važnih kada su se Spursi vraćali iz rezultatskog zaostatka. Napravili su gosti seriju 22:6 i na kraju su slavili 127:131. Bagley je predvodio Washington s 21 poenom i 12 skokova, u svojoj drugoj utakmici otkako je došao u tradeu iz Detroita.

Shai Gilgeous-Alexander je odigrao još jednu utakmicu na svojoj razini ove sezone, protiv Minnesote je postigao 33 poena, 11 u posljednjoj četvrtini. Pola minute prije kraja Conley je kratak za tri, Jaylin Williams je siguran s linije slobodnih bacanja, za razliku od Edwardsa koji je prvo promašio dva slobodna, pa treće namjerno, ali uzalud. Oklahoma je slavila 102:97.

Jaylin Williams je pratio Gilgeous-Alexandera s 20 poena, Chet Holmgren je dodao 15. Anthony Edwards i Karl-Anthony Towns su se raspodijelili što se tiče strijelaca, obojica po 19 poena.