Ozljede, ozljede...

Metla Sixersa, Bucksi u problemima

Clippersi bez Kawhija Leonarda i Paula Georgea realno teško mogu parirati Sunsima koji su sada na korak do prolaska u drugi krugu. Phoenix je u gostima slavio 112:100 za vodstvo u seriji 3-1.
Sport / Košarka | 23. 04. 2023. u 09:59 Bljesak.info

Philadelphia je opravdala status jednog od favorita. U potpunosti, barem kada je u pitanju prvi krug. Iako realno u ovom trenutku Brooklyn nije momčad koja može parirati Sixersima. Koji su opet imali problema s ozljedom najveće zvijezde, centra Joela Embiida. Embiid je u trećoj utakmici ozlijedio koljeno i morao propustiti utakmicu broj četiri.

Činilo se u prvom poluvremenu da bi Netsi mogli iskoristiti tu činjenicu da nema Embiida, ali je uslijedila serije gostiju 14:0 nakon koje su Sixersi počeli kontrolirati ritam utakmice. Brooklyn je još jednom nakratko poveo u zadnjoj četvrtini (72-70) košem Mikala Bridgesa, da bi gosti odgovorili serijom 8:0 i više nisu dopustili Netsima priliku za preokret.

Tobias Harris je s 25 poena i 12 skokova predvodio Sixerse za koje je James Harden ubacio 17 poena uz 11 asistencija i osam skokova. Tyrese Maxey je postigao 16, a De‘Anthony Melton 15 koševa. Iskazao se i pričuvni centar Paul Reed s 10 poena i 15 skokova.

Kod Netsa je najbolji strijelac bio Spencer Dinwiddie s 20 koševa. Nic Claxton je spojio 19 poena i 12 skokova, a Mikal Bridges je završio sa 17 koševa.

Philadelphia u polufinalu Istočne konferencije čeka boljeg iz sraza Bostona i Atlante, u kojem su Hawksi smanjili zaostatak na 2-1.

Utakmica je rezultatski bila neizvjesna do zadnjih pet u pol minuta u koje su gosti ušli s četiri poena prednosti (100-96). No, onda su Sunsi napravili seriju 9:0, otišli na +13 (109:96) i mirno priveli susret kraju.

Kevin Durant je bio najbolji igrač u pobjedničkoj momčadi s 31 poenom, 11 skokova i šest asistencija, a nije mnogo zaostajao ni Devin Booker s 30 poena, devet skokova i sedam asistencija. Chris Paul je spojio 19 poena i devet asistencija, a Deandre Ayton je imao 15 poena, 13 skokova i dvije blokade.

Kod oslabljenih Clippersa, koji su ponovno bili bez Kawhija Leonarda, najbolji je bio Russell Westbrook s 37 poena i šest skokova, ali nije imao dovoljno suigrača koji bi ga mogli pratiti.
Hrvatski reprezentativac Ivica Zubac je u igri proveo 24:25 minuta te došao do četiri poena i devet skokova, a imao je i po jednu asistenciju, ukradenu loptu i izgubljenu loptu.

Novu je utakmicu zbog ozljede leđa za Buckse propustio Giannis Antetokounmpo, a Miami je to iskoristio i slavio na domaćem parketu s 121:99. Šestoricu dvoznamenkastih igrača po broju poena vodio je Jimmy Butler s 30. Duncan Robinson je zabio 20, a Kyle Lowry 15 poena. Bam Adebayo je upisao 12 poena i 11 skokova. Kod Bucksa je najefikasniji s 23 poena bio Khris Middleton.

Lakersi su pak kod kuće savladali Memphis 111:101, a utakmicu su praktički prelomili u prvoj četvrtini koju su dobili s nestvarnih 35:9. Do kraja su stečenu prednost uspješno zadržali. Anthony Davis s 31 poenom i 17 skokova, te LeBron James s 25 poena i 9 skokova vodili su Lakerse, dok Memphisu nije bilo dovoljno ni 45 poena i 13 asistencija Ja Moranta.