Ništa neočekivano

Kineskinje prejake za BiH

Bez obzira na dva uvjerljiva poraza, reprezentacija BiH je i dalje ostala u igri za plasman u četvrtfinale i tek sada slijede dva susreta u kojima BiH može tražiti svoju šansu. To su utakmice protiv Južne Koreje i starog poznanika Belgije.
Sport / Košarka | 23. 09. 2022. u 08:51 Bljesak.info

Snagu reprezentacije Kine, na svojoj koži su osjetile košarkašice BiH. U drugoj utakmici skupine A, Kina je deklasirala BiH s više nego uvjerljivih 98:51 i još jednom potvrdila status favorita u borbi za medalje. Košarkašice BiH su odigrale vrlo dobru prvu četvrtinu, ali za nešto više nisu imale niti snage, niti kvalitete.

Na otvaranju druge četvrtine dvije i pol minute igre BiH je ostala bez poena, što su Kineskinje itekako iskoristile pa su prvi put otišle na veću prednost od deset poena. Tu drug četvrtinu Kina je dobila 14 razlike, što je bilo dovoljno za velikih 50:31 na poluvremenu. U nastavku je ta prednost rasla do krajnjih +47.

Kineskinje su tijekom cijele utakmice imale visoko procenat šuta, meč su završile na visokih 54 posto. Visoka Xu Han je ubacila 18 poena, uz 7 skokova, Meng Li je dodala 17, Yueru Li 13 poena, dok su Tongtong Wu i Liwei Yang ostale na 12 poena. Kineskinje su imale 46 skokova, što je također podatak koji vrijedi izdvojiti. Jonquel Jones je na drugoj strani ostala usamljena sa 17 poena i 9 skokova, tek se Matea Tavić uspjela koliko toliko približiti s 10 poena.