Sjajna NBA noć

Dončićeva luda trica, Jokićevo NFL dodavanje, Wembanyama double-double

Devin Vassell je predvodio Spurse sa 25 poena, a rookie Wembanyama je upisao svoj prvi double-double u NBA karijeri s 21 poenom i 12 skokova.
Sport / Košarka | 28. 10. 2023. u 09:47 Bljesak.info

Luka Dončić je ušao u sezonu na najbolji mogući način. Nakon odlične partije protiv Spursa, sada je došla još bolja kontra Brooklyn Netsa. Dončić je pogodio četiri od svojih devet trica u posljednjih tri minute i ubacio 14 od posljednjih 17 poena Mavericksa.

Posebna priča je trica od tablu 26 sekundi prije kraja utakmice. Mavsi su na kraju slavili 125:120, uz ovakvu partiju Dončića, dovoljno je Mavsima bilo i 19 poena Tima Hardawaya Juniora i odnosno 17 Kyrie Irvinga. S tim da su obojica šutirala 6/17. Cam Thomas je kod Netsa bio najbolji s 30 poena.

Warriorse je do prve pobjede u novoj sezoni predvodio raspoloženi Stephen Curry koji je utakmicu završio sa 41 poena, a Chris Paul je upisao 10 poena i 12 asistencija za Warriorse.

Dario Šarić je za Warriorse na terenu proveo 14:27 minuta i u tom je vremenu uz šut iz igre 2/5 (trice 1/4) zabio pet poena i tome pridodao četiri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

De’Aaron Fox imao je momčadski rekord od 39 poena, a Domantas Sabonis skupio je 19 poena, 18 skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte za Kingse. Međutim, Sacramento Kingsi su na kraju poraženi 122:114.

Utahu je domaću pobjedu nad Clippersima osigurao Jordan Clarkson tricom u posljednjih 30 sekundi susreta. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Lauri Markkanen sa 35 poena. Luka Šamanić nije igrao za Utah.

Paul George zabio je 36 poena, uključujući 15/15 s linije slobodnih bacanja, i donio Clippersima prednost od jednog poena s dva slobodna bacanja 41,2 sekunde do kraja. Ali Clarkson, koji je utakmicu završio sa 13 poena, pogodio je 28,9 sekundi prije kraja i donio Jazzu prvu pobjedu ove sezone.

Kawhi Leonard i Russell Westbrook promašili su šuteve za Clipperse u posljednjim sekundama, što je rezultiralo 11. uzastopnim porazom Clippersa od Utaha u regularnoj sezoni. Leonard je završio s 25 poena i devet skokova. Zubac je za Clipperse odigrao 19:26 minuta i zabio poena (šut iz igre 3/6) uz dva skoka i dvije blokade.

Denver Nuggets su upisali i drugu pobjedu na početku nove sezone, sa 108:104 su pobijedili domaće Memphis Grizzliese.

Nikola Jokić ubacio je 22 poena, uhvatio 12 skokova i dodao sedam asistencija za pobjedu gostiju, a Jamal Murray je dodao također 22 poena. Jedna od sedam asistencija je bila posebno upečatljiva.

Naime, Jokić je izvodio loptu sa strane, sa svoje polovice, a onda lansirao "NFL dodavanje" za Aarona Gordona, koji je loptu dočekao u zraku i zakucao. Bio je to prvoklasni "alley-oop", a Amerikanci su ponovno ostali oduševljeni Jokićevim dodavačkim sposobnostima, nastojeći opisati njegov potez raznim epitetima: "apsurdno, ludo, čudesno, kao u NFL-u".

Šest strijelaca Memphisa, uključujući svih pet startera, završilo je s najmanje 11 poena. Jaren Jackson Jr. predvodio je Grizzliese s 21 košem, Marcus Smart dodao je 20 poena, a Derrick Rose je ušao s klupe i postigao 16 poena.

San Antonio Spursi su kod kuće sa nakon produžetka sa 126:122 slavili protiv Houston Rocketsa, koji su vodili tri četvrtine i veći dio zadnje četvrtine.

Rocketsi su vodili sedam razlike nakon tri četvrtine i nastavili su držati vodstvo u zadnjoj četvrtini sve dok Victor Wembanyama nije izjednačio rezultat na 111:111 20,2 sekunde prije kraja regularnog dijela. Houstonov Jabari Smith Jr. promašio je tricu 1,2 sekunde do kraja regularnog dijela, čime je utakmica otišla u produžetak.

Devin Vassell je predvodio Spurse sa 25 poena, a rookie Wembanyama je upisao svoj prvi double-double u NBA karijeri s 21 poenom i 12 skokova. Johnson je ubacio 20 poena, a Jeremy Sochan i Cedi Osman završili su s po 14 poena za San Antonio

Alperen Sengun predvodio je Rocketse s 25 poena i 14 skokova. Fred VanVleet dodao je 24 poena, Jalen Green ubacio je 22.

Jalen Brunson ugradio je čak osam trica (31 poen) u pobjedi Knicksa nad Hawksima, a Cavaliersima nije bio dovoljno ni 43 poena Donovana Mitchela da izbjegnu poraz od Oklahome.