Prvaci vode 3-0

VIDEO I Barkley Lakersima pripremio metlu, Embiid poludio

U porazu Lakersa 105:112, Anthony Davis je imao 33 poena i 15 skokova, a James je dodao 26 poena i devet asistencija za svoju ekipu koji nije pobijedila Nuggetse od 16. prosinca 2022.
Sport / Košarka | 26. 04. 2024. u 09:22 Feđa Ibrulj

Charles Barkley je uzeo metlu u emisiji ESPN-a i jasno dao do znanja što se sprema LA Lakersima. Aktualni prvaci, Denver Nuggetsi su prva ekipa koja vodi 3-0 u prvom krugu NBA play offa. LeBron i društvo će teško pronaći načina da zaustave Denver koji je produžio svoj pobjednički niz u ovom neravnomjernom rivalstvu na nevjerojatnih 11 utakmica.

Aaron Gordon je ostvario rekord karijere u doigravanju s 29 poena i 15 skokova, Nikola Jokić dodao je 24 poena, 15 skokova i devet asistencija. Murray je tu pomogao s svoja 22 poena, Michael Porter Jr. 20. Kada pogledate brojke ove trojice igrače sve je manje više jasno.

"Mislim da je svaka utakmica sve teža i teža. U Denveru su vodili dvadeset razlike, sada su imali na poluvremenu 12 poena prednosti, teško je igrati protiv iste ekipe, iznova, svaki drugi, treći dan. Nije lako dobiti Lakerse, svaka utakmica je zanimljiva", pojasnio je Jokić.

Bez obzira na ovu izjavu Jokića, Denver je za razliku od druge utakmice, u trećoj držao susret pod kontrolom. Tri minute prije kraja već je bilo sve gotovo, prvaci su vodili 104:89. U porazu Lakersa 105:112, Anthony Davis je imao 33 poena i 15 skokova, a James je dodao 26 poena i devet asistencija za svoju ekipu koji nije pobijedila Nuggetse od 16. prosinca 2022

Lakersi polako postaju frustrirani Denverovom ofenzivnom svestranošću. Austin Reaves nije uopće bio loš (22 poena), ali ne treba zaboraviti da su Lakersi promašili 15 od svojih prvih 16 pokušaja za tri poena, da su ukupno pogodili tek pet trica u cijeloj utakmici (5/27). Da su imali pauzu od 34 minute bez pogođene.

Za razliku od serije Denvera i Lakersa, ova između Philadelphije i New Yorka bi mogla potrajati. Joel Embiid koji je zaigrao s glomaznim steznikom za koljeno, kojeg muči Bellova paraliza kako su rekli Amerikanci je odigrao strašnu utakmicu. Potisnuo je bol, fizičku, psihičku, bilo kakvu i protiv New York Knicksa je čovjek postigao 50 poena. Samo u trećoj četvrtini 18. Postao je prvi igrač koji je u play off utakmici zabo 50 poena uz manje od 20 šuteva. Jer igre je šutirao 13/19.

Na njegovih 50, Tyrese Maxey je dodao 25, Kelly Oubre Jr. 15, što je bilo i više nego dovoljno Sixersima za trijumf 125:114. Nisu ni Knicksi bili toliko loši. Brunson 39 poena, 13 skokova, Josh Hart 20, OG Anunoby 17, al očito nije bilo dovoljno. Bogdanović je za 13 minuta uspio ubaciti pet poena.