bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Tradicionalno

Vincekovo: Na Buni proslavljen blagdan sv. Vinka, zaštitnika vinogradara

Blagdan sv. Vinka smatra se zaštitnikom vinogradara, a jedinstven je to i važan vinogradarski blagdan koji označava početak nove vinogradarske godine, kao što je Martinje proslava završetka te godine.
28.01.2023. u 14:58
text

Bunjski vinogradari kod Mostara tradicionalno su proslavili dan sv. Vinka manifestacijom "Vincekovo Buna" te tako već trinaestu godinu na duhovit, šaljiv i zabavan način započeli novu vinogradarsku godinu.

Blagdan sv. Vinka smatra se zaštitnikom vinogradara, a jedinstven je to i važan vinogradarski blagdan koji označava početak nove vinogradarske godine, kao što je Martinje proslava završetka te godine, poručili su u subotu organizatori.

Dodaju kako je to razdoblje kada počinje novi ciklus radova u vinogradima koji započinju rezidbom trsa.

Manifestaciju je organizirala Udruga malih vinogradara i vinara Buna, a obred rezidbe ove godine je obavljen u vinogradu člana udruge Leonarda Topića.

Organizatori su na kraju istaknuli kako je bitno očuvati tradiciju održavanja kulturnih manifestacija poput ove.

Foto: PR / Na Buni proslavljen blagdan sv. Vinka
comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO